>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

26.04.2018

#Поради_від_Радника

 Чи усі учасники закупівель звертають особливу увагу на проект договору, який є невід’ємною частиноютендерної документації?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
26.04.2018
Читати всю статтю ...

За перший квартал 2018 року вінницькі аудитори забезпечили відшкодування втрат на 11 млн грн

До адміністративної відповідальності у звітному періоді притягнуто 35 посадових осіб.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
26.04.2018
Читати всю статтю ...

Держенергоефективності сформувало базу понад 2 тис. будівель державних установ для ЕСКО-інвесторів

Оновлену Інформаційну базу потенційних об’єктів енергосервісу опубліковано на веб-сайті 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
26.04.2018
Читати всю статтю ...

24.04.2018

Офіційне роз’яснення: Як і коли закуповувати ліки, що не увійшли до Нацпереліку

Докладно про нормативне регулювання раціонального планування бюджету медзакладу на ліки для пацієнтів.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.04.2018
Читати всю статтю ...

#Поради_від_Радника

В який термін замовнику потрібно виконати рішення органу оскарження

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.04.2018
Читати всю статтю ...
02.11.2017 11:04   Віолетта
Добрий день! Наше підприємство є юридичною особою, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, є виробником теплової енергії (монополіст) та здійснює закупівлі виключно за власні кошти. Підприємство є замовником у розумінні Закону України № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року. Відповідно до пункту. 4 частинип першої статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-VI від 13.01.2017р. ми є розпорядниками інформації. Але част. 3 статті 13 передбачено, що «на розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами. Чи правильно ми розуміємо, враховуючи вищенаведене, що наше підприємство зобов’язано лише оприлюднювати річні плани закупівель на сайті Прозорро відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», в інших випадках інформація надається лише за запитами. Дякуємо.
Ответ: Доброго дня! Відповідно до Закон України «Про доступ до публічної інформації» Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. З Вашого питання можна зрозуміти, що Ви є замовником як монополіст за п. 4 ст. 13 Закону про доступ до публічної інформації, даний пункт Закону дає посилання на Вас як на розпорядника лише в частині інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них. Тобто, за умови, Ви не отримуєте бююджетних коштів як одержувач, у розумінні Закону про доступ до публічної інформації Ви не є розпорядником стосовно інформації про закупівлі, а тому додаток до Постанови № 835 у якому сказано "УСІ розпорядники" (... оприлюднюють річні плани) має тлумачитися звужено, тобто "усі розпорядники, що є такими і відносно інформації про власні закупівлі". Це підтверджується і посиланням на ч. . 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», і тим простим фактом, що не усі монополісти є підприємствами державного чи комунального сектору економіки (адже монополія можлива не лише на всеукраїнському ринку, але і на рівні якогось регіону чи навіть нижче), не у всіх них навіть є державна частка, а тому багато хто з цих монополістів взагалі не підпадає  під дію законодавства про закупівлю і не має ніяких річних плані. Таким чином можна зробити висновок, що , ч. 3 ст. 13 Закону про доступ до публічної інформації забезпечує оприлюднення  (у тому числі відповдіно до Постанови № 835 у форматі відкритих даних) та надання за запитами  інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них. Щодо іншої власної інформації Ви не є розпорядником публічної інформації. А тому публікуєте річний план закупівель лише у порядку, визначеному у Законі № 922.  Детальніше дане питання висвітлено на стор. 11-13 у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2017 року.