Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у своєму листі від 02.08.2017 Журнал 'Радник в сфері державних закупівель'2 — Ваші питання2 — Вопросы-ответы2 — Наталія1
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

15.01.2018

Поради_від_Радника

І ще раз про планування. 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
15.01.2018
Читати всю статтю ...

12.01.2018

Актуальні матеріали, розміщені в січневому журналі

 ігнорування замовником положень Закону щодо обов’язку здійснювати планування закупівлі https://youtu.be/2OsEH6H5Yl4

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11 січня Кабмін ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

За ним у 2018 році рекомендується перенести робочі дні з:

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

Поради_від_Радника

 Чи необхідно відображати в річному плані/додатку до річного плану предмети закупівлі, на які не поширюється дія Закону?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11.01.2018

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 1 (76) за січень 2018р.

для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
11.01.2018
Читати всю статтю ...
31.10.2017 11:42   Наталія
Ми виступаємо в ролі Замовника , що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання.Були проведені відкриті торги на закупівлю товару , на загальну суму 1560000 грн ( з розбиттям на лоти : 1 лот - 800000грн, 2 лот-260000грн, 3 лот-500000грн.) Торги не відбулися по жодному з лотів . Чи маємо ми право укласти прямий договір або здійснити допорогову закупівлю по кожному лоту ( у відповідності до листа МЕ №3304-06/26774-06 від 02.08.2017р.) без проведення повторних відкритих торгів , адже сума по кожному лоту не перевищує 1 млн грн ?
Ответ: Доброго дня! Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у своєму листі від 02.08.2017 надало юридичну консультацію замовникам та учасникам процедур закупівель щодо здійснення закупівель за окремими частинами предмета закупівлі (лотами). У зазначеному листі МЕРТУ, зокрема висловило свою позицію щодо відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися частково (за лотом). Так, Уповноважений орган вказує на наступне: а) замовник відміняє торги у випадках, установлених у частині першій статті 31 Закону. При цьому торги може бути відмінено частково (за лотом); б) замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у випадках, установлених у частині другій статті 31 Закону. Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися частково (за лотом). Таким чином, якщо за лотом (-ами) торги відмінено або визнано такими, що не відбулися, та в разі необхідності здійснення нової закупівлі замовник здійснює таку закупівлю, зважаючи на вартісні межі, визначені в статті 2 Закону. Тобто,1) Якщо вартість закупівлі є меншою від відповідних вартісних меж, визначених у статті 2 Закону, то замовник здійснює таку закупівлю без застосування процедур, передбачених статтею 12 Закону. За зазначених умов замовники можуть здійснити таку закупівлю: а) шляхом укладення прямого договору або б) шляхом проведення конкурсного відбору з використанням електронної системи закупівель. Дане роз’яснення МЕРТУ кореспондується з листом Уповноваженого органу від 14.09.2017 № 3302-06/29640-06 в якому викладено випадки за яких предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору. При цьому здійснення закупівель у вищезазначених випадках має бути обґрунтованим та документально підтвердженим, а до здійснення нової закупівлі інформація про неї повинна бути відображена у додатку до річного плану (якщо вартість, не перевищує вартісні межі, визначені у статті 2 Закону). Проте, по-перше, звертаємо увагу, що у листі МЕРТУ від 02.08.2017 мова йде про вартість всієї закупівлі, а не окремого лота. Таким чином, оскільки у вашому випадку сумарна очікувана вартість за предметом закупівлі перевищує вартісні межі, встановленні у статті 2 Закону, якщо потреба не відпала, таку закупівлю необхідно оголошувати повторно. По-друге, також звертаємо Вашу увагу на те, що питання щодо того, коли предмет закупівлі, вважається новим предметом договору, в Законі не врегульовано, а роз'яснення МЕРТУ носять рекомендаційний характер. В будь-якому випадку замовник самостійно приймає рішення щодо застосування відповідного виду закупівлі. Увага! Акція на 2018 рік (Плати за один отримуй два усього за 212 грн). Встигніть передплатити журнал до 31.11.2017 на весь 2018 рік та оплатити до 1 січня 2018 року і, Ви отримаєте друкований журнал та доступ до електронних версій з 2011 по 2018 рік включно.