>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

19.04.2018

Аналіз проекту закону

Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

Вносяться зміни в граничні суми

на придбання окремих товарів державними органами/установами/організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

Столиця у лідерах по провадженню ЕСКО-проектів у бюджетній сфері

На сесії Київської міської ради затверджено істотні умови для рекордної кількості ЕСКО-договорів – 49 контрактів

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

18.04.2018

#Поради_від_Радника

 Чи є порушенням складання та оприлюднення тендерної документації одним файлом?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.04.2018
Читати всю статтю ...
25.10.2017 13:55   Віолетта
Добрий день! Підкажіть будь-ласка, статтею 36 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачені випадки для внесення змін в істотні умови тендерного договору, зокрема збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10% у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови що зазначена зміна не призведе до збільшення суми договору. Чи має право замовник наприкінці місяця внести зміни до ціни на товар (паливо), якщо учасник надав довідку з Торгово-промислової компанії датованою початком місяця, тобто між датою довідки та датою укладання додаткової угоди розбіг майже два тижні? Чи потрібно в додатковій угоді прописувати, що ціна змінюється саме з дати, зазначеній в довідці ТПП.
Ответ: Згідно п. 2 ч.4 ст. 36 ЗУ “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) зміна істотних умов договору про закупівлю можлива у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Таким чином, по-перше, ця норма стосується тільки товару. По-друге, зміна ціни в розрахунку на одиницю товару не повинна впливати на загальну вартість договору про закупівлю. Тобто, при збільшенні ціни одиниці товару замовник зменшує закупівлю кількості товару таким чином, щоб загальна вартість договору про закупівлю не збільшилась. По-третьє, для внесення відповідних змін необхідно підтвердити факт коливання ціни на товар. При цьому, в Законі не регламентується питання щодо того, хто має надавати і у якому вигляді може надавати такий підтверджувальний документ. На практиці підтвердженням факту коливання ціни на товар може бути документ, наприклад - довідка, виданий відповідним органом, організацією, установою, які мають повноваження здійснювати моніторинг цін на товари, визначати зміни ціни товару на ринку. Крім Торгово-промислової палати України, таку довідку можуть надати також ДП “Держзовнішінформ”, ДП “Укрпромзовнішекспертиза” і цей перелік не є вичерпним. Підтверджуючий документ повинен містити інформацію про  попередню ціну (визначену на дату проведення аукціону або укладення договору або  на дату попередньої угоди), ціну  станом на  дату видачі  документа (дату визначену запитувачем документа) з урахуванням  умов поставки, умов оплати та іншого. При цьому слід звернути увагу, що документ може  містити інформацію про коливання ціни по окремому регіону (області)  Також в документі може бути зазначена  інформацію про коливання ціни, в процентному відношенні, між зазначеними запитувачем  датами.  Для  внесення змін до договору нам є важливим коливання ціни на ринку в процентному відношенні.  Враховуючи це коливання в процентному відношенні  ми маємо право змінити вартість одиниці предмета закупівлі згідно  договору. При цьому зміна  повинна бути здійснена в розмірі не більше 10 відсотків від ціни визначеної в  договорі (попередній додатковій угоді). Необхідно за значити, що ціна може коливатись як у бік збільшення, так і у бік зменшення. При цьому, в законодавстві не врегульовано питання щодо строку дії вказаної Вами довідки ТПП та того, яким чином та у які строки сторони договору повинні її використовувати для підтвердження наявності підстав для внесення змін до істотних умов договору. Але уявимо, що з моменту надання довідки про наявність коливань у бік збільшення і до часу поки сторони вирішили укласти додаткову угоду про внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, на ринку відбулись коливання у бік зменшення ціни. Таким чином, видана раніше довідка про коливання ціни у бік збільшення, вже не навряд чи може бути підставою для внесення змін до договору в частині збільшення ціни одиниці товару. І це, незалежно від того чи Ви пропишете у додатковій угоді, що ціна одиниці товару змінюється з дати видачі довідки, оскільки додаткову угоду Ви будете укладати зараз і товар за нею будете купувати після строку укладення такої додаткової угоди, а не заднім числом. Детальніше з питанням щодо внесення змін до істотних умов договору Ви можете на журналі № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 35-37 та у журналі № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36-41.