>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

19.10.2017

Увага!

Нові форми бюджетної звітності на Еdata

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.10.2017
Читати всю статтю ...

Швидкий доступ до всіх інструментів для дослідження публічних закупівель

Команда DOZORRO створили на своєму порталі сторінку, яка містить посилання на  інструменти та сервіси

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.10.2017
Читати всю статтю ...

18.10.2017

Перші електронні майданчики публічних закупівель адаптовано для ЕСКО-тендерів

На сьогоднішній день, декілька авторизованих електронних майданчиків публічних закупівель вже можуть проводити електронні аукціони із закупівлі енергосервісу

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.10.2017
Читати всю статтю ...

17.10.2017

Порада від Радника

Як потрібно визначати вартість предмета закупівлі робіт, щоб помилково не перевищити межу в 1,5 млн. грн.?  

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
17.10.2017
Читати всю статтю ...
10.10.2017 14:10   Ірина
Доброго дня! Дайте будь ласка відповідь на наступне запитання. Часто стикаємось з такою ситуацією: під час проведення ДОПОРОГОВОЇ ПРОЦЕДУРИ закупівлі із застосуванням електронної системи, в результаті аукціону виграє певний учасник з найнижчою ціною. Після того, як система визнала його переможцем за результатами аукціону, замовник приступає до розгляду документів. Переможець за результатами аукціону завантажує в систему свою пропозицію і сума пропозиції буває МЕНШЕ на декілька копійок або одну-дві гривні тої, з якою він виграв. Чи може Замовник заключати договір із переможцем на суму меншу, ніж за результатами аукціону? І в разі проведення ВІДКРИТИХ ТОРГІВ чи такий самий алгоритм дій замовника? Дякую!
Ответ: Добрий день! Відповідно до п. 9.4. Порядку здійснення допорогових закупівель, затверджених наказом ДП “Зовнішторгвидав” від 13.04.2016 № 35 (далі - Наказ № 35) договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем аукціону. При цьому, Наказ № 35 не є номративно-правовим актом, обов'язковим до виконання, а питання допрогові ЗУ “Про публіні закупівлі” не регулюється. Тобто з одного боку заборона укласти договір за ціною нижче ніж ціна останньої пропозиції переможця в законодавстві відсутня, але з іншого боку, така можливість технічно не реалізована на електронних майданчиках. Тому рекомендуємо укладати договір за результатами допрогової закупівлі за ціною останньої пропозиції переможця, а потім зменшувати ціну договору, шляхом укладення додаткової угоди про внесення відповідних змін в порядку передбаченому самим договором. Щодо відкритих торгів. Відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків передбачених ч. 4 ст. 36 Закону. Відповідно до ст. 180 Господарського кодексу України до істотних умов договору відносяться: ціна, предмет та строки дії договору. Згідно ст. 37 Закону договір укладений з порушенням вимог ч. 4 ст. 36 Закону є нікчемним. Таким чином, за результатами відкритих торгів договір укладається на суму останньої пропозиції переможця, яку він надав під час аукціона. В разі якщо переможець на вимогу тендерної документації завантажив у систему пропозицію на суму, яка відрізняється від результатів аукціону, замовник, якщо це передбачено умовами тендерної документації, може звернутися до такого учасника з проханням завантажити скореговану пропозицію, або відхиляє тендерну пропозицію переможця, оскільки переможець фактично відмовляється від укладення договору. У випадку, коли є потреба у зменшенні ціни договору про закупівлю, необхідно укласти договір за ціною, яку переможець надав за результатами аукціону, а потім внести зміни до договору на підставі, наприклад, п.п. 1 або 5 ч. 4 ст. 36 Закону. Увага! Акція на 2018 рік (Плати за один отримуй два усього за 212 грн). Передплативши журнал до 31.10.2017 на весь 2018 рік та сплативши до 1 січня 2018 року, Ви отримаєте друкований журнал та доступ до електронних версій з 2011 по 2018 рік включно.