>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...
20.09.2017 16:33   Лебединський Максим Анатолійович
Доброго дня! Замовником оголошено проведення відкритих торгів із закупівлі дизельного палива у кількості 50 000л за ціною 20,00грн./л загальною вартістю 1 000 000,00грн. З моменту оголошення середня вартість дизельного палива зросла до 22,00грн./л. Тобто за 1 000 000,00грн. можливо придбати 45 455л, або 50 000л можливо придбати за 1 100 000,00грн. Питання: чи можливо внести зміни в оголошення та ТД до моменту настання кінцевого строку подання пропозицій з відповідним перенесенням строків. Якщо так, то які змини необхідно внести: зменшити кількість товару, або підвищити загальну вартість закупівлі. Чи можливо не вносити зміни в оголошення та ТД, а після укладання угоди за результатами торгів укласти додаткову угоду на підвищення ціни, отримавши відповідну інформацію в ДП «Держзовнішінформ» на дату оголошення закупівлі та на дату укладання додаткової угоди. Тобто закупівлю оголошено 01.07.2017р. ціна 20,00грн./л, на момент укладення додаткової угоди 01.08.2017р. ціна 22,00грн./л.
Ответ: Добрий день! Виходячи з роз'яснення МЕРТУ (лист № 3302-06/29640-06 від 14.09.2016) замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель/додатку до річного плану закупівель (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмет закупівлі, орієнтовний початок процедури закупівлі) до здійснення відповідної процедури. Тобто внесення змін до вартості предмета закупівлі можливе до моменту оголошення закупівлі. У разі якщо потреба змінити очікувану вартість закупівлі виникла вже після опублікування на веб-порталі Уповноваженого органу замовник може відмінити процедру закупівлі потім внести зміни до річного плану закупівель та розпочати нову процедуру закупівлі. Детальніше про це у Журналі № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34-37. В той же час, відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) зміна істотних умов договору про закупівлю можлива у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Таким чином, по-перше, ця норма стосується тільки товару. По-друге, зміна ціни в розрахунку на одиницю товару не повинна впивавати на загальну вартість договору про закупівлю. Тобто, при збільшенні ціни одиниці товару замовник зменшує закупівлю кількості товару таким чином, щоб загальна вартість договору про закупівлю не збільшилась. По-третьє, для внесення відповідних змін необхідно підтвердити факт коливання ціни на товар. Підтвердженням факту коливання ціни на товар може бути документ, виданий відповідним органом, організацією, установою, які мають повноваження здійснювати моніторинг цін на товари, визначати зміни ціни товару на ринку. Крім Торгово-промислової палати України, таку довідку можуть надати також ДП “Держзовнішінформ”, ДП “Укрпромзовнішекспертиза” і цей перелік не є вичерпним. Для підтвердження факту коливання ціни в документі (ах), який(і) видається компетентною організація, повинно бути зазначена діюча ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною, на дату з якої почалися зінюватися ціни на ринку (тобто відбулося коливання). Це і буде підтвердженням факту коливання ціни на товар. Необхідно зазначити, що ціна може коливатись як у бік збільшення, так і у бік зменшення. З даним питанням ви можете також ознайомитись на сторінках 37-38 журналу “Радник в сфері державних закупівель” № 12 (63) за грудень 2016 року. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Навчання/семінари для замовників у вересні проводяться в Києві (щотижня), а також в Житомирі (12-13 жовтня). З детальнішою інформацією про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.