Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” Журнал 'Радник в сфері державних закупівель'2 — Ваші питання2 — Вопросы-ответы2 — Володимир1
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

15.01.2018

Поради_від_Радника

І ще раз про планування. 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
15.01.2018
Читати всю статтю ...

12.01.2018

Актуальні матеріали, розміщені в січневому журналі

 ігнорування замовником положень Закону щодо обов’язку здійснювати планування закупівлі https://youtu.be/2OsEH6H5Yl4

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11 січня Кабмін ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

За ним у 2018 році рекомендується перенести робочі дні з:

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

Поради_від_Радника

 Чи необхідно відображати в річному плані/додатку до річного плану предмети закупівлі, на які не поширюється дія Закону?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11.01.2018

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 1 (76) за січень 2018р.

для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
11.01.2018
Читати всю статтю ...
16.08.2017 11:40   Володимир
Доброго дня! Роз’ясніть будь-ласка наступне питання. Замовником було двічі проведено «міжнародні торги» з публікацією оголошення англійською мовою. Першого разу було подано три пропозиції. На стадії прекваліфікації до аукціону був допущений лише один учасник і відповідно торги не відбулися. Вдруге було подано дві пропозиції. На стадії прекваліфікації до аукціону був допущений також лише один учасник і торги не відбулися. У п. 15 Звітів про результати проведення процедури закупівлі, які були сформовані системою автоматично вказано: «Підстави для прийняття рішення про не укладення договору про закупівлю (у разі якщо в результаті проведення торгів не було укладено договір про закупівлю): подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій». Тобто, система автоматично застосувала абзац 5 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (подання для участі менше двох тендерних пропозицій), хоча фактично торги не відбулися у зв’язку з допущенням до оцінки менше двох тендерних пропозицій (абзац 6 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі»). Виникає питання чи має право замовник в даному випадку провести переговорну процедуру на підставі п. 4) ч. 2 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників)?
Ответ: Доброго дня! Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується (в числі іншого) у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників. Відповідно до п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону учасник процедури закупівлі - фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Таким чином, в разі, якщо на стадії подання пропозицій для участі у відкритих торгах, їх було подано не менше двох, навіть, коли частина даних пропозицій була потім відхилена і до оцінки, з числа поданих, було допущено менше двох пропозицій, кількість власне учасників (не пропозицій) не можна вважати недостатньою, тому подвійна відміна торгів з даного приводу не може бути підставою для застосування переговорної процедури закупівлі, передбаченою п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону. Тому, незважаючи на відповідний підхід, застосований системою, в Вашому випадку відсутні підстави для застосування переговорної процедури закупівлі. З цього приводу рекомендуємо ознайомитись із листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (вих. № 3302-06/37709-06 від 22.11.2016 р.) у випуску журналу № 3 (66) за березень 2017 року на стор. 36. Також з інформацією щодо проведення переговорної процедури закупівлі на підставі двічі відміненої процедури відкритих торгів можна ознайомитись у випуску журналу № 3 (66) за березень 2017 року на стор. 18-22. Звертаємо Вашу увагу на те, що передплата на видання через редакцію триває безперервно й на будь-який термін. При оформленні передплати у редакції Ви отримуватимете журнал поштовою бандероллю, за вказаною Вами адресою. Деталі Ви можете знайти на нашому офіційному сайті, який знаходиться за адресою в мережі Інтернет radnuk.com.ua у рубриці «Передплата/Акції» або за номером телефону (044)451-85-71.