Замовник має право зменшити обсяг закупівлі на підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» Журнал 'Радник в сфері державних закупівель'2 — Ваші питання2 — Вопросы-ответы2 — Наталія 28.071
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

15.01.2018

Поради_від_Радника

І ще раз про планування. 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
15.01.2018
Читати всю статтю ...

12.01.2018

Актуальні матеріали, розміщені в січневому журналі

 ігнорування замовником положень Закону щодо обов’язку здійснювати планування закупівлі https://youtu.be/2OsEH6H5Yl4

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11 січня Кабмін ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

За ним у 2018 році рекомендується перенести робочі дні з:

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

Поради_від_Радника

 Чи необхідно відображати в річному плані/додатку до річного плану предмети закупівлі, на які не поширюється дія Закону?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
12.01.2018
Читати всю статтю ...

11.01.2018

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 1 (76) за січень 2018р.

для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
11.01.2018
Читати всю статтю ...
28.07.2017 16:36   Наталія 28.07
Доброго дня! Просимо про консультацію з наступних запитань:1. Ми - бюджетна установа. Провели відкриті торги на закупівлю "поточного ремонту споруд". В процесі виконання договору виникла необхідність у зменшенні обсягу закупівлі (без привязки до фінансування, фінансування нам не зменшено). Як правильно внести зміни до договору про закупівлю у випадку необхідності зменшення лише обсягу закупівлі. Чи потрібно у даному випадку оприлюднювати "повідомлення про внесення змін до договору", якщо таке внесення змін не має відношення до випадків визначених ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі"? 2. Чи можна по даних відкритих торгах внести зміни до договору про закупівлю застосувавши випадок п.3 ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі": "3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі" і замість одного виду робіт у тій же споруді замовника зробити інший (який з ініціативи замовника, в ході виконання договору,- є більш потрібний і покращить загальну якість послуг з поточного ремонту споруди (корисніший), аніж той, що було передбачено у техзавданні під час проведення торгів)? Дякуємо.
Ответ: Доброго дня! Щодо першого питання. Замовник має право зменшити обсяг закупівлі на підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі): зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. При цьому Законом не встановлено вичерпного переліку підстав, за яких відбувається відповідне зменшення. Щодо питання оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору. Повідомлення про внесення змін до договору відповідно до ст. 10 Закону замовник оприлюднює протягом трьох днів з дня внесення змін. Дана норма Закону стосується лише договорів, укладених за результатами процедур закупівель. Разом з цим, Законом не конкретизовано, що зазначений документ оприлюднюється лише у випадках, визначених ч. 4 ст. 36 Закону, звідси доходимо висновку, що замовником оприлюднюються будь-які зміни, що вносяться до договору про закупівлю. Щодо другого питання. Застосувавати п. 3 ч. 4 ст. 36 Закону (покращення якості предмета закупівлі) для того аби замість одного виду робіт у тій же споруді замовника зробити інший, аніж той, що було передбачено у техзавданні під час проведення торгів буде не правильно, оскільки в даному випадку мова йде не про покращення якості, а про суттєві зміни. Нагадуємо, що договір про закупівлю за результатами торгів укладається відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. При цьому ч. 4 ст. 36 Закону містить імперативну норму відповідно до якої істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Звертаємо Вашу увагу, що ч. 4 ст. 36 Закону не містить підстав для внесення змін до договору про закупівлю у зазначеному Вами випадку. Додатково рекомендуємо ознайомитися з роз’ясненням Мінекономрозвитку щодо зміни істотних умов договору про закупівлю у випуск журналу № 12 (63) за грудень 2017 року на стор. 36-41. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Навчання/семінари для замовників в липні-серпні проводяться в Києві (щотижня), а також в Одесі (17-18 серпня). З детальнішою інформацією про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.