>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

23.06.2017

Парламент прийняв Закон України «Про енергетичну ефективність будівель»

Верховна Рада України 22 червня 2017 року прийняла Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», який визначено одним з ключових законів у реформі енергоефективності. 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
23.06.2017
Читати всю статтю ...

21.06.2017

Мінекономрозвитку закликає державні підприємства якомога швидше сформувати незалежні наглядові ради

20 червня відбувся одноденний семінар для представників державних підприємств

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.06.2017
Читати всю статтю ...

20.06.2017

Висновок про оцінку впливу на довкілля замість державної екологічної експертизи.

З 18 червня набув чинності Закон України від 23.05.2017 № 2059-VIII “Про оцінку впливу на довкілля”.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
20.06.2017
Читати всю статтю ...

19.06.2017

ДП “ПРОЗОРРО” повідомило про те, що з 16 червня ProZorro інтегрується з Єдиним Державним Реєстром.

Тепер замовник при оцінці пропозицій може швидко і безоплатно  отримати розширену інформацію про учасника в електронній формі. 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.06.2017
Читати всю статтю ...

Роздiл • Ваші питання •

 Замовляйте індивідуальні семінари-тренінги, навчання  та підвищення кваліфікації з публічних закупівель  у Своєму місті за доступними цінами.

Тільки у нас після проходження навчання, семінару Ви отримаєте:
-  детальний звіт з відповідями на всі проблемні питання, які обговорювалися;
-  доступ до  постійно оновлюваної бази методичних матеріалів у сфері публічних закупівель;
-  2 місяці безкоштовних консультацій;
-  30% знижку на передплату журналу «Радник в сфері публічних закупівель»

Телефонної гарячої лінії для надання консультацій (044) 451-85-71 з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер (передплатникам журналу).


Ірина Ф.
31.05.2017 14:35

здравствуйте, подскажите, пожалуйста, как действовать в такой ситуации?: По результатам аукциона победил участник с наименьшей ценой, его пропозиция была принята. в ТДК было написано «или эквивалент» -(покупался монитор модели Асус vx229h с колонками, а победителем предлагался Филипс 226v4lab с колонками, тендерным комитетом он был признан как эквивалент. Но поступило обращение, что это не является эквивалентом, т.к. там используется устаревшая технология матрицы, а за матрицу в ТДК ничего не было сказано. Как же и кто должен определить: эквивалент или не эквивалент? Спасибо.

Відповідь: Доброго дня! Відповідно до п. 7 ст.28 ЗУ “Про публічні закупівлі” Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника. Тому, у випадку, якщо Ви не маєте відповідних знань по предмету закупівлі, для встановлення відповідності еквівалента вимогам тендерної документації рекомендуємо звернутися до компетентної організації, яка може здійснити перевірку та надати експертний висновок стосовно предмету закупівлі. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Тетяна
30.05.2017 16:22

В допороговій закупівлі Замовник вимагав від Учасника закупівлі сертифікат якості/паспорт. Чи може Замовник визнати учасника переможцем, якщо він надав лише сертифікат відповідності

Відповідь: Доброго дня! Слід зазначити, що сертифікат якості та сертифікат відповідності це два різні документи. Сертифікат якості – це письмовий документ, складений у певній формі та виданий виробником товару (продукції), щоб підтвердити відповідність виробленого ним товару (продукції) вимогам, які висуваються до якості такого товару (продукції). Сертифікат відповідності — документ, що виданий для підтвердження того, що продукція, система якості, система управління якістю, система управління довкіллям, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документу, визначеного чинним законодавством. (Згідно з ЗУ «Про підтвердження відповідності»). Відповідно до Наказу ДП "Зовнішторгвидав України вiд 13.04.2016 № 35 Замовник розглядає Учасника, який надав за результатами Аукціону найнижчу пропозицію, та приймає рішення щодо відповідності пропозиції вимогам, зазначеним у період оголошення Закупівлі, у разі не відповідності Замовник має право дискваліфікувати учасника. Згідно п. 9.2 Наказу 35 У разі дискваліфікації Учасника, який запропонував найменшу ціну, Замовник публікує в Системі скан-копію документа з відповідним аргументованим рішенням. Виключними підставами дискваліфікації є:т пропозиція Учасника, який запропонував найменшу ціну, не відповідає умовам Закупівлі; Учасник, який запропонував найменшу ціну, відмовився від підписання договору. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Олена
30.05.2017 12:18

Чи може бюджетна установа за одним предметом закупівлі (четвертий знак) в тендерній документації за процедурою відкриті торги передбачити два договори: один за КЕКВ 2210, інший за КЕКВ 3110?

Відповідь: Доброго дня! Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 визначає, що економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються ними відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування, а тому при затверджені Річного плану закупівель в ньому необхідно лише вказати всі КЕКВ, за якими планується здійснювати певну процедуру закупівлі. Стосовно договорів, то Вам не потрібно укладати два договори, а слід вказати інформацію про КЕКВ в одному договорі. Додатково звертаємо увагу, що згідно пункту 37 частини 1 статті 1 Закону частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. З детальною інформацією про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Інна
30.05.2017 11:25

Доброго дня! Підкажіть, будьласка, у лютому 2017р. відбулись відкриті торги за кодом ДК 021:2015 – 09111100-1 – вугілля, укладено договір на суму 327405,00грн., а кошторис по цьому коду 487 500,00грн. Як бути з коштами, які залишились 160 095,00грн., якщо нам потрібно ще закупити твердого палива для опалення? Проводити ще раз процедуру і яку чи можна заключити прямий договір?

Відповідь: Доброго дня! В даному випадку у зв’язку з економією під час проведення закупівлі, 160 095,00 грн. є новою сумою для проведення закупівлі і в залежності від її розміру необхідно вносити відповідні зміни до річного плану закупівель/додатку до річного плану закупівель. При цьому проведення закупівлі за дані кошти є новим предметом закупівлі. Отже, в даному випадку ви маєте право провести допорогову закупівлю (укласти прямий договір та розмістити в системі звіт про укладені договори відповідно до ч.1 ст.10 Закону або здійснити у системі конкурентний відбір серед постачальників). Більш детально з даним питанням ви можете на сторінках 38-42 журналу “Радник в сфері державних закупівель” № 10 (61) за жовтень 2016 рік. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Міська лікарня
30.05.2017 11:19

Доброго дня! Підкажіть, будьласка, змінюється голова тендерного комітету, створювати новий ТК чи змінювати склад старого тендерного комітету? Дякую.

Відповідь: Доброго дня! В першу чергу зауважимо, що для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. Голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій. Детальніше див. статтю 11 Закону України «Про публічні закупівлі», якою і регулюються відносини щодо створення та діяльності тендерного комітету та уповноважених осіб замовника. Виходячи з вашого питання, не потрібно створювати новий тендерний комітет, а можна продовжувати роботу складу “старого” тендерного комітету. Замовник має право прийняти рішення про призначення голови тендерного комітету та перерозподілити функції діючих членів тендерного комітету за необхідності, якщо ці питання вирішуються в адміністративному порядку. У випадку, якщо це передбачено умовами Положення про тендерний комітет та за необхідності, новий голова тендерного комітету має право самостійно прийзначити заступників і секретаря тендерного комітету та перерозподілити обов’язки серед членів діючого тендероного комітету. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

В'ячеслав
30.05.2017 09:18

Доброго дня! Прохання допомогти з роз’ясненням наступного питання. Установою з розрахунку річної потреби на початку року заплановано проведення закупівлі: - папір офісний – 1 000 000,00 грн.; - канцелярське приладдя – 300 000,00 грн. ; - Архівні коробки для зберігання паперів – 150 000,00 грн.; Всі вищезазначені закупівлі відносяться до одного коду класифікатору ДК 021-2015 (3019) та, відповідно, при одночасному їх придбанні потребують проведення процедури відкритих торгів. Однак, придбання паперу офісного та канцелярського приладдя заплановано на листопад – грудень 2017 року після надходження відповідного фінансування. Потреба ж в придбанні архівних коробів для зберігання паперів на суму – 150 000,00 грн. – нагальна та, відповідно, забезпечена на поточну дату фінансуванням. Питання: Чи можливо зараз провести закупівлю архівних коробів для зберігання паперів на суму – 150 000,00 грн. шляхом проведення допорогової закупівлі, тобто БЕЗ проведення тендерної процедури? В свою чергу, під час проведення наприкінці року закупівлі решти товарів за цим же кодом ДК (папір офісний та канцелярське приладдя) проводити відкриті торги.

Відповідь: Доброго дня! Зважаючи на те, що Ви на початку року знали про те, що протягом року необхідно закупити по одному коду закупівлі ДК 021-2015 (3019) товар на загальну вартість, що перевищує 200 тис. грн., то в цьому випадку Ви повинні проводити процедуру закупівлі відповідно до Закону про публічні закупівлі - відкриті торги. В той же час замовник не обмежений обов’язком проводити закупівлю однією процедурою. В залежності від виділення коштів, виробничтх потреб чи іншого замовник має право провести кілька процедур закупівель, але зважаючи на те, що загальна вартість предмета закупівлі на рік дорівнює або перевищує 200 тис. грн., всі закупівлі повинні відбутися відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі шляхом проведення відкритих торгів (переговорної процедури у виняткових випадках). Отже проведення закупівлі архівних коробів для зберігання паперів на суму – 150 тис. грн. Рекомендуємо Вам провести через відкриті торги. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Наталія
29.05.2017 10:44

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратись у ситуації: нашому підприємству з місцевого бюджету виділено кошти на закупівлю бензину. Планування бюджету, відповідно, було у минулому році, тому вартість бензину закладена у розмірі 22 грн. за 1л. на суму 44 тис.грн. Чи можемо ми провести закупівлю на дану суму, але зменшити об’єм закупівлі, чи не буде це порушенням норм діючого законодавства?

Відповідь: Доброго дня! Згідно частини 1 статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Ви маєте право як на початку року здійснити планування усіх закупівель та обсягів та відповідно скласти і затвердити річний план закупівель/додаток до річного плану закупівель, так і планувати закупівлі поступово по мірі необхідності. У листі МЕРТУ (вих. № 3302-06/29640-06 від 14.09.16 детальніше Журнал № 10 (61) стор. 38 -41) зазначено, що частиною 1 статті 4 Закону передбачено можливість внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану. При цьому форма внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, орієнтовного початку процедури закупівлі тощо) законодавством не визначені та не обмежені. Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель/додатка до річного плану відповідно до наявного фінансування, потреби в товарах, роботах, послугах тощо до здійснення відповідної закупівлі. Отже, можна дійти висновку, що зміни можливо вносити, але до початку відповідної закупівлі. Також звертаємо увагу, що кожна закупівля згідно статті 4 Закону відображається в річному плані і така закупівля повинна відповідати річному плану. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Аня
26.05.2017 14:55

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, якщо є діючий тендерний договір про покіс трави та збирання листя, обсяг робіт з покосу згідно договору виконаний, проте договір діє до виконання послуг зі збирання листя. Проте у нас виникла необхідність у здійсненні покосу трави. Чи можна у такому разі заключити новий прямий договір на покіс трави, якщо ще дія тендерного договору не закінчилась??

Відповідь: Доброго дня! Відповідно до позиції МЕРТУ, що відображена у листі інформативного характеру від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 (детальніше див. випуск журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року, стор. 38–42) ураховуючи, що Законом встановлено порядок придбання товарів, робіт і послуг, здійснення закупівель замовником у разі: 1) виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити; 2) виділення додаткових коштів; 3) перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель; 4) коштів зекономлених у разі зміни ціни договору в бік зменшення у випадках, визначених у частині четвертій статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); 5) розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі; 6) інших подібних випадках, можливе після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону, тобто внесення змін до річного плану закупівель/додатку до річного плану, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону. Вам потрібно орієнтуватися на вартісні межі та виходячи з них обирати процедуру закупівлі. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Инна
25.05.2017 15:37

Чи обов'язково затверджувати в організації порядок здійснення допорогових закупівель та призначати відповідальну особу за здійснення допорогових закупівель, якщо Замовником не поводяться допорогові закіпівлі через електронну систему, а оприлюднюються лише звіти про укладені договри в системі електронних зкакупівель?

Відповідь: Доброго дня! Згідно з частиною 1 статті 11 Закону для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Що ж стосується допорогових закупівель Ви можете призначити для проведення допорогових закупівель відповідальну особу по допороговим закупівлям або створити комітет з допорогових закупівель. Отже тендерний комітет або уповноважена особа будуть розмішувати інформацію за Законом (річний план…) а наприклад відповідальна особа буде займатися допороговими закупівлями. Порядок проведення допорогових закупівель рекомендуємо затвердити оскільки в ньому буде визначено порядок проведення допорогових закупівель, права та обов’язки відповідальних осіб та інше. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Алла
24.05.2017 16:54

Підкажіть будь ласка, чи можна зробити закупівлю робіт з розробки проектно-кошторисної документації та робіт з капітального ремонту однією процедурою закупівлі?

Відповідь: Доброго дня! Законодавство про публічні закупівлі не містить заборони на здійснення одночасної закупівлі з розробки проектно-кошторисної документації та проведення будівельних робіт (в тому числі і проведення капітального ремонту). Разом з тим, з метою розширення конкуренції, рекомендуємо проведення двох процедур закупівель. Так як не кожна проектна організація має можливість здійснювати будівельні роботи і навпаки - не кожна будівельна організація може розробляти проектно-кошторисної документацію. В той же час будівельна організація має можливість залучити проектну організацію для розробки проектно-кошторисної документації в якості субпідрядника. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Алла
24.05.2017 16:49

Доброго дня! Надайте будь ласка роз'яснення як діяти у ситуації наведеній нижче. Учасником під час подання тендерної пропозиції було подано довідку у довільній формі про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів). Хоча як виявилося пізніше заборгованість була наявна. Замовником було визнано переможцем торгів учасника, і вже як переможець він надав довідку про відсутність заборгованості (погасив її коли його визнали переможцем). Чи може тендерний комітет змінити своє рішення?

Відповідь: Доброго дня! Надати однозначну відповідь на Ваше питання ми не можемо оскільки недостатньо необхідної інформації. В зв’язку з цим виникає питання до Вас. Яким чином виявилося, що пізніше, що була наявна заборгованість? Також звертаємо увагу, що згідно частини 7 статті 28 Закону замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника. Згідно пункту 3 частини 1 статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо: наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону; Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Ганна
24.05.2017 14:09

Доброго дня!В тендерній документації Замовника є вимога " якщо учасник не є виробником товару, що планується простачатися,у складі конкурсної пропозиції учасника надаєтьс оригінал листа від виробника про згоду на відвантаження вказаної учасником у складі тендерної пропозиції партіі товару та яким підтверджується інформація про виробника". Учасник надає договір з виробником в якому вказано найменування продукції поставки, що пропонується у складі конкурсної пропозиції.В договорі вказано, що виробник виконує поставку товару на основі заявок покупця без зазначеної кількості, так як договір заключався в березні 2017р. до кінця 2017р., а також надає Атестат виробника, в якому є вся необхідна інформація про виробника. Чи правомірна вимога Замовника на гарантійний лист виробника?

Відповідь: Доброго дня! Аналізуючи практику Антимонопольного комітету України, який відповідно до п.14 ч.1. ст. 1 ЗУ “Про публічні закупівлі” є органом оскарження, можна дійти висновку, що дана вимога є дисримінаційною та такою, що обмежую конкуренцію, ставлячи суб'єкт господарювання в залежність від дії чи бездіяльності виробника товарів. Тому при встановленні вимог документації слід враховувати положення ст. 3 Закону, а саме принципи здійснення закупівель (в тому числі і принципу недискримінації). Аналогічна ситуація розглядалась Антимонопольним комітетом України. З позицією органу оскарження Ви можете ознайомитись на сторінці 33 журналу “Радник в сфері державних закупівель” №12 (63) за грудень 2016 року. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Олена
24.05.2017 12:22

планується проведення капітального ремонту 4 об'єктів (склади) роботи однотипні (утеплення. Якщо брати по кожному об'єкту то вартість ремонту не перевищує поріг (для 5 мл) так наприклад, утеплення одного складу - 1м200т грн. А якщо брати всі об'єкти то буде більше 5 млн. На прозоро виставляємо пооб'єктно. Питання- якщо у сукупності ремонт всіх складів становить більше 5 млн, а закупівля ремонту буде проводитись окремо по кожному об'єкту, чи підпадає це під тендер?

Відповідь: Доброго дня! Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономрозвитку від 17 .03 .2016 № 454 (далі — Порядок). Згідно з Розділом III «Визначення предмета закупівлі робіт» Порядку визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 22 частини першої статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293 (далі — ДСТУ Б .Д . 1 .1-1:2013), а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серп-ня 2011 року № 301, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника. Якщо роботи проводяться по окремому об’єкту, на який складений окремий об’єктний кошторис (кошторисний розрахунок), їх закупівлю замовник здійснює, керуючись вартісними межами, встановленими частиною першою статті 2 Закону. При цьому для визначення об’єкту (це одна будівля чи декілька) слід звіритись з даними бухгалтерії щодо наявності інвентарних номерів на кожну будівлю. У випадку якщо кожна будівля має свій інвентарний номер (і відповідно свій проект з будівництва), то в цьому випадку кожна будівля буде окремим об’єктом. У випадку, якщо кілька будівель будувались за одним проектом і в бухгалтерії значаться за одним інвентарним номером, то в цьому випадку кілька будівель становять один об’єкт. У разі, якщо вартість робіт по одному об’єкту є нижчою меж, визначених в частині першій статті 2 Закону, закупівля таких робіт здійснюється без застосування процедур закупівлі, передбачених Законом. Детальнішу інформацію по даному питанню Ви можете прочитати в Журналі № 1 (64) на стор. 35 -37. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Людмила
24.05.2017 12:00

Доброго дня. У мене виникло наступне запитання. Якщо, наприклад, в результаті проведених торгів виграв учасник, у якого, скажімо, рахунок відкрито в одному з банків, щодо якого застосовуються санкції, відповідно до Рішення Ради Нац.безпеки і оборони України від 15.03.2017 року. Але сам учасник торгів не підпадає під дію санкцій. Ми, як замовник, маємо відхилити такого учасника? І як це прописати правильно у тендерній документації? Дякую!

Відповідь: Доброго дня! Якщо учасник вашої процедури закупівлі відсутній в Рішенні РНБО від 28 квітня 2017 року введеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» згідно додатків та не підпадає під дію санкцій, то це не може бути підставою його відхилення з наведеної вами підстави. В тендерній документації можна зазначити, що здійснення розрахунків по договору закупівлю здійснюється через банківські установи, не зазначені в Рішенні РНБО. Детальнішу інформацію по санкціям Ви можете прочитати в Журналі № 4 (67) за квітень 2017 на стор. 40 – 41, та в Журналі № 6 (69) за червень 2017 на стор. 46 - 47. Ви хочете пройти індивідуальне навчання? У Вас є така можливість - замовляйте індивідуальне навчання для Вашої організації за доступними цінами в редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель». У нас Ви отримаєте індивідуальний підхід до кожного клієнта і додаткову знижку на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30 %. З детальною інформацією про найближчі дати навчання та семінари Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie

Олена
23.05.2017 15:30

Доброго дня! Що ви можете порадити - яким чином при укладанні прямих договорів без застосування електронної системи Замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 3 Закону? Що ви можете запропонувати як приклади?

Відповідь: Доброго дня! Відповідно до абз.4 ч. 1 ст. 2 ЗУ “Про публічні закупівлі” під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. Враховуючи викладене, Замовник повинен дотримуватися принципів здійснення закупівель визначених ст. 3 Закону. Як приклад, Ви можете провести торги без використання торгової площадки шляхом торгів за безпосердньої участі учасників; провести селекторні (телефонні) торги; провести моніторинг ринку, зібрати комерційні пропозиції від потенційних учасників та інше. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує навчання та семінари-тренінги для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. Після проходження навчання слухачам додатково надається знижка на річну передплату журналу «Радник в сфері державних закупівель» в розмірі 30%. Детальніше за номером телефону (044) 451-85- 71. Додаткову інформацію про найближчі дати навчання Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.

Всього записів: 2932
Сторiнки: назад  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  вперед